O nás

Martin Incédi

Prvního labradora jsem si pořídil jako "domácího mazlíčka" v roce 2004. Absolvovali jsme společně základní výcvik a od roku 2006 jsme začali pronikat také do světa retrieverů - dummy, zvěř, hony.
Na podzim stejného roku jsem poprvé viděl labradory z pracovních linií. A byla to láska na první pohled, která naprosto změnila můj život. V dubnu 2007 jsem se zúčastnil svého prvního víkendového semináře s anglickým trenérem v Maďarsku a už v červnu 2007 jsem si od Rity Kökény přivezl svého prvního pracovního labradora jménem Blackthorn Biham (Vik), který byl jedním z prvních labradorů z pracovních linií v ČR.

Viky se pravidelně umísťuje na nejvyšších příčkách na working testech v ČR i v zahraničí. Hned v naší první trialové sezóně v zimě 2010 se nám podařilo 2xFT vyhrát, z toho jednou v silné konkurenci v Maďarsku. Reprezentovali jsme s Vikym jako historicky první tým Českou Republiku na Individual Challenge Cupu v roce 2011 a v roce 2014 se nám Challenge Cup podařilo vyhrát. Jako člen prvního českého týmu na IWT 2011 skončil Viky v individuálním hodnocení na 4-5. místě z 99 psů. Dále jsme reprezentovali Českou Republiku na IWT v roce 2013, 2014. Vítězstvím a získáním titulu CACIT na mezinárodním FT na Konopišti v lednu 2012 splnil Viky podmínky pro udělení titulu mezinárodní šampión práce (Int. FTCh), čímž se z něj stal první labrador v ČR s tímto titulem.

 V červnu 2010 jsem si přivezl fenku z Anglie jménem Conneywarren Cody a v červnu 2012 jsem mé ženě splnil tajný sen a kromě čerstvě narozeného syna jsme si pořídili z Irska tmavě zlatého kluka Watergreen Jokera, který se mnou začíná objevovat svět field trialů a pravidelně se umisťuje na prvních příčkách na Working Testech.  Z našeho prvního vrhu jsem si nechal psa Arapaho Shelf Lavondyss, který se jeví velmi nadějně. V pouhých 11 měsících získal 1. místo na WT v kategorii Novice (L), v silné konkurenci o mnoho starších a zkušenějších psů. 

S našimi psy se kvůli lovecké upotřebitelnosti účastníme také loveckých zkoušek, kdy Viky, Gori i Cody obsadili shodně 1. místa. V létě mě můžete potkat na některém z mnoha working testů, v zimě pak na field trialech a na honech. Ty si neuvěřitelně užívám, protože právě s ohledem na práci v praxi své psy primárně připravuji. Jsou proto schopni nejen dohledávat a přinášet, ale když je potřeba, tak také slídit v dosahu zbraně a zvedat zvěř, aniž by ji naháněli a rušili v okolním prostředí.
Ve volném čase vedu tréninky jak u nás doma, tak v případě zájmu po celé ČR a v zahraničí. Samozřejmě se také účastním tolika tréninků jiných zkušených trenérů, jak je to jen možné, a snažím se neustále prohlubovat své znalosti.
Od podzimu 2009 jsem také hlavním trenérem Retriever Sportu CZ, kde se snažíme podporovat rozvoj práce retrieverů v ČR. Pořádáme nejen working testy, ale také semináře a tréninky se zkušenými českými i zahraničními rozhodčími."

Táňa Incédi

Můj život se psy začal už v roce 1994, kdy jsme si pořídili prvního psa. Byl to středně velký kříženec, který mi dal do života mnoho zkušeností a díky jeho komplikované povaze jsem se začala zajímat o kynologii. Informace o psech a výcviku se pro mne stala největším koníčkem.

Moje první opravdové kynologické krůčky však začaly až v roce 2004, kdy jsem si pořídila nového psa, fenu křížence dalmatina s labradorem a v roce 2006 psa německého boxera. S nimi jsem se zabývala sportovní kynologií.

Světu retrieverů jsem propadla v roce 2007 díky mému manželovi, který si v tomto roce dovezl našeho prvního čistě pracovního labradora Vika. Začali jsme se intenzivně vzdělávat a jezdit po trénincích v ČR a v zahraničí. V roce 2009 jsem si přivezla z Maďarska svého prvního pracovního labradora jménem Blackthorn Giansar (Gori). S Gorim startujeme v nejvyšší třídě WT S (Open) a účastníme se příležitostně honů na drobnou zvěř. Mezi své největší úspěchy považuji vítězství na českém finále WT ve třídě M, kde byl Gorimu pouhý rok a půl a možnost účastnit se na International Working Testů 2011 (v Maďarsku byl Gori druhým nejmladším startujícím psem). Dále jsme spolu reprezentovali ČR na IWT v roce 2013 a 2014, 2015, 2016.

S fenou Conneywarren Cody jsme se 3x zúčastnila mezinárodních field trialů v ČR a v zahraničí. Prozatím se nám podařilo dokončit field trial se známkou Excellent v konkurenci skělých psů a vůdců, čehož si moc vážím. 

Z našeho prvního vrhu jsem si nechala nadějnou fenku Arapaho Star Lavondyss "Mona", se kterou si práci neskutečně užívám a mám obrovskou radost i z úspěchů jejich sourozencu z vrhu "Arapaho". S Monou se mi také v její první FT sezoně podařilo 2x projít field trial.

 

O nás


Domů > O nás > O nás